İnsan ve Kültür

Esas Gayrimenkul olarak, tüm süreçlerimizde, benimsediğimiz kurumsal değerler ve kurum kültürümüze uygun davranır, çalışma arkadaşlarımıza dokunduğumuz tüm alanlarda #Birlikteyiz #SeninleBirlikte söylemimize uygun şekilde hareket ederiz.

İnsan ve Kültür

Esas Gayrimenkul olarak, tüm süreçlerimizde, benimsediğimiz kurumsal değerler ve kurum kültürümüze uygun davranır, çalışma arkadaşlarımıza dokunduğumuz tüm alanlarda #Birlikteyiz #SeninleBirlikte söylemimize uygun şekilde hareket ederiz.

Şirket Kültürümüz

Türkiye’nin lider ticari gayrimenkul firmalarından biri olarak Esas Gayrimenkul, kurulduğu günden bu yana, odağına insanı alarak hareket etmiştir.

Esas Gayrimenkul,  çalışanları ile birlikte büyümeye ve sürekli öğrenmeye, yapılan işten ve çalışılan işyerinden keyif alınmasının önemine inanır. Bu yaklaşım çalışan deneyimine verilen öneme de yansımıştır.

Esas Gayrimenkul’ün, çalışanları için vizyonu, gurur duyarak “iyi ki buradayız!” diyecekleri, ilham veren, anlam buldukları ve güven duyup inanarak bir parçası olmak isteyecekleri, vazgeçilmez bir yapıya ulaşmaktır.

Bunu amaçlayarak kendisine çıkardığı görev ise; fark yaratan, çevik, topluma duyarlı ve keyifli bir kültür sunarak geleceği şekillendiren bir şirket olmaktır.  Bunu yaparken; ekip ruhunu daima canlı tutan, iyi ki #Birlikteyiz dedirten ve çalışanlarına #SeninleBirlikte yapıyoruz duygusunu veren bir şirket olmanın öneminin bilincindedir.

İşveren Markamız

Esas Gayrimenkul olarak çalışma arkadaşlarımızın sahip olduğu olumlu algıyı sürdürmek ve onların yaşamına daha fazla değer katabilmek için hayata geçirdiğimiz işveren markamız ile çalışma arkadaşlarımıza #Birlikteyiz #SeninleBirlikte deriz.

Şirketimiz yeni hedeflere doğru sürekli ilerlerken çalışma arkadaşlarımızın daima takım ruhu ile hareket ettiğini biliriz. Bunun yanında,  birlikte yürüdüğümüz bu yolda beraber yazdığımız hikayenin altını çizmek ve onlara yaşamlarının her alanında destek olduğumuzu  hissettirmek ister #Birlikteyiz #SeninleBirlikte diyerek bunun altını çizeriz.

İşveren markamızın kalbine yerleştirdiğimiz değerler kurumsal değerlerimizin bir uzantısıdır. Bu değerlerin benimsenmesini ve tüm çalışan deneyimi projelerimizde bize ışık tutmasını hedefleriz.

Amaç ve Değerlerimiz

Bizim için ESAS olan; tüm paydaşlarımızın "iyi ki BURDAyız" diyeceği, odağında insan olan yenilikçi ve sürdürülebilir yaşam alanlarımız ile geleceği şekillendirirken, paydaşlarımız için de en yüksek değeri yaratmaktır.  

  • Paydaşlarımız: Çalışma arkadaşlarımız, hissedarlarımız, yatırımcı ve kiracı iş ortaklarımız, çözüm ortaklarımız ve ziyaretçilerimizdir.
  • Odağında insan olan: Tüm sosyal paydaşlarımız ile güven odaklı ilişkiler kurarız.
  • Yenilikçi: İlham veren, çevik ve değer yaratan bir yönetim anlayışını benimseriz.
  • Sürdürülebilir: Ekonomik, ekolojik ve toplumsal fayda başlıklarında  etki yaratmaya adanmış bir şekilde hareket ederiz.

İnsan ve Kültür Politikamız

Esas Gayrimenkul olarak, insan ve kültür süreçlerinde, benimsediğimiz kurumsal değerler ve kurum kültürümüz doğrultusunda hareket ederiz. Çalışma arkadaşlarımıza dokunduğumuz tüm alanlarda #Birlikteyiz #SeninleBirlikte söylemimize ve kurumsal değerlerimize uygun şekilde hareket ederiz.

Kurum içi iletişimi her zaman güçlü tutar, çalışma arkadaşlarımızı ve onların önerilerini dinleriz. Sağladığımız iş olanaklarına yapılacak başvurularda fırsat eşitliğine inanır ve destekleriz. Yapılan işe göre içeride adil bir ücret politikasını benimseriz.

Çalışma arkadaşlarımızı kişisel ve mesleki öğrenme programlarıyla geliştirmek için fırsatlar sunarız. Öğrenme ve gelişim, terfi fırsatlarını cinsiyet eşitliği ilkesi doğrultusunda sunar, her konuda yanlarında olduğumuzu gösteririz.

İşe alımlarda pozisyonun gerektirdiği yetkinlikler ile çalışanın potansiyeli doğrultusunda fırsat eşitliği ilkesiyle hareket eder, kurum kültürümüz ve değerlerimizle uyum içinde çalışacak insan kaynağını seçmeyi hedefleriz.

Hedefimiz yüksek performanslı ve birlikte başarma duygusuna sahip bir şirket olmaktır.  Bu hedefe ulaşmak için başarıyı ve katma değeri teşvik eden, etkin ve objektif bir performans yönetimi süreci tasarlar ve süreci ihtiyaçlar halinde iyileştiririz. Şirket kültürümüzün önemli bir parçası olan açık ve dürüst iletişim sayesinde, yönetici ve ekip arkadaşlarının karşılıklı beklentilerini paylaşmasına ve performans değerlendirmelerinin somut ve ölçülebilir kriterler kullanılarak yapılmasına hassasiyet gösteririz. Performans görüşmeleri aracılığıyla çalışma arkadaşlarımızın kişisel gelişim planı doğrultusunda aksiyon alabilmelerine ortam sağlar ve  ihtiyaç duyulan alanlarda destek sunarız.

Dinamik, yenilikçiliği destekleyen, sürekli öğrenen, hata yapmaktan korkmayan, değer yaratmaya odaklı çevik zihniyetle, iş birliği içerisinde çalışan, sorgulayan ve  sorumluluk sahibi çalışma arkadaşları ile birlikte çevik organizasyonumuzu inşa ederken liderlerimizle stratejik iş ortaklığı yaparız.

Geri bildirim ve takdir etmenin gücüne inanır, kurum içerisinde bu kültürü yaygınlaştırırız.

Şirketimizin hedeflerini belirlerken #Birlikteyiz söylemimizden ilham alarak geliştireceğimiz stratejileri birlikte kurmaya ve hepimizin tutkuyla ulaşmak için çalışacağı hedefler belirlemeye özen gösteririz.

İlham veren vizyoner liderler yetiştirmeye ve şirketimizin gelecek nesil liderlerini içimizden yetiştirmeye önem veririz.

Şirketimize yapılacak iş ve staj başvuruları, web sitemiz, kariyer siteleri,  Linkedin üzerinden yapılabilmektedir.

Bizden Haberler

TOPLUM İÇİN BURDAYIZ

Esas Gayrimenkul’de biz yaptığımız her aktivitede değerlerimizi yaşatmayı önceliklendiririz. Değerlerimizi şirketimizin yapıtaşları olarak görür ve kararlarımızda onlara göre hareket ederiz. Sizlerle değerlerimizi yaşatan etkinliklerimizi ve uygulamalarımızı burada paylaşmaya devam edeceğiz.

Sosyal Etki

Şirketimizin topluma duyarlılık değeri ışığında topluma fayda sağlayacak projeler üretmeye ve uygulamaya çok değer veriyoruz. #Birlikteyiz #SeninleBirlikte işveren markamızın söylemi olarak bizler için aynı zamanda destek verebileceğimiz toplumun tüm üyelerini de kapsamaktadır.

Esas Sosyal, Esas Holding’in sorumlu vatandaşlık değerini, merhum Şevket Sabancı ve ailesinin topluma yatırım vizyonu ile birleştirmiş bir vakıftır. Toplumsal sorunlar için ortak çözümler üretmeyi amaçlayan Esas Sosyal; araştırmalar, ortak çalışmalar ve programları kapsayan üç ayaklı stratejisi ile gençlik ve istihdam alanında çalışmaktadır. Biz de Esas Gayrimenkul olarak Esas Sosyal’in çalışmalarına destek vermekteyiz.

Esas Sosyal’in sosyal sorumluluk girişimi İlk Fırsat, üniversiteden yeni mezun olmuş iş arayan gençlerin Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarında 12 ay boyunca tam zamanlı olarak çalışmalarını destekler ve aynı zamanda 21. Yüzyıl becerilerini geliştirmeye yönelik eğitimler sunar. Program kapsamında Esas Sosyal, katılımcıların tüm eğitim maliyetini üstlenirken katılımcıların maaşları, İlk Fırsat Programı’nın vizyonunu paylaşan kurumsal destekçiler tarafından karşılanır.

Esas Sosyal, diğer sosyal sorumluluk girişimi İngilizce Fırsatım programı ile, devlet üniversitelerinde okuyan öğrencilere İngilizce eğitim fırsatı sunulmaktadır. 

 

Esas Sosyal’e ulaşmak için tıklayınız.

.