Hakkımızda

Güçlü marka değeri ve kendine özgü yatırım anlayışı ile yurt içinde ve yurt dışındaki gayrimenkul fırsatlarını yakından takip eden Esas Gayrimenkul,

müşterilerini kaliteli projeler ile buluşturmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Esas Gayrimenkul olarak amacımız hizmete sunduğumuz alışveriş ve yaşam merkezlerini şehrin sosyal buluşma ve

çekim noktası haline getirmektir.

 • Biz Kimiz?
 • Yönetim Kurulu
 • Değerlerimiz
 • Rakamlarla Biz
 • Ödüllerimiz

Biz Kimiz?

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul yatırım firmalarından biri olan Esas Gayrimenkul, alanında uzman ekibi ile uzun vadede değer yaratan projeler geliştirmekte ve yönetmektedir. 2009 yılında faaliyete başlayan Esas Gayrimenkul, bugün yurtiçi ve yurtdışında toplamda 3 milyar Euro yatırımla, 971.000 m² kiralanabilir alanda, çevre dostu olan ofis, konut, alışveriş merkezi ve otel projelerine imza atmıştır.

Türkiye genelinde 7 alışveriş merkezi, 3 ofis binası, 1 konut ve 1 otel  projesini hayata geçiren Esas Gayrimenkul, sahibi olduğu alışveriş merkezlerinin yanı sıra yönetimini üstlendiği alışveriş merkezleriyle AVM yönetimi alanında faaliyetlerine devam etmektedir.

MalatyaPark, Gaziantep Sanko Park, Konya Kentplaza ve Van Alışveriş Merkezi’nin kiralama ve yönetim başta olmak üzere tüm süreçlerine rehberlik eden Esas Gayrimenkul, toplamda 64 projeyle alışveriş merkezi otel  ve ofis binalarına yatırımlarını sürdürmektedir.

Hakkımızda

Güçlü marka değeri ve kendine özgü yatırım anlayışı ile yurt içinde ve yurt dışındaki gayrimenkul fırsatlarını yakından takip eden Esas Gayrimenkul, iş ortaklarını kaliteli projeler ile buluşturmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Esas Gayrimenkul olarak amacımız hizmete sunduğumuz alışveriş ve yaşam merkezlerini şehrin sosyal buluşma ve çekim noktası haline getirmektir.

Yönetim Kurulu

Değerlerimiz

İlham Veren

Ekibimizle birlikte, organizasyona ve parçası olduğumuz sektöre ilham veren işlere imza atıp;  şeffaf iletişim sürdürerek hedeflerimizi gerçekleştiriyoruz. Yönettiğimiz ve sahip olduğumuz projelerimizle, güçlü marka değeri inşa ediyoruz. Bunun için, sektörel yayınlarda yaklaşımlarımızı ve uygulamalarımızı paylaşıyoruz. Sektör profesyonelleriyle, onlara bakış açısı kazandıracağını düşündüğümüz platformlarda buluşuyoruz.

Güvenilir

Esas Gayrimenkul’ün iletişim stratejisinin temelini çalışma arkadaşlarına ve paydaşlarına karşı dürüst ve açık olmak oluştururken,  Pandemi gibi kriz dönemlerinde dahi, gerçekçi ve çözüm odaklı mesajlarla açık ve net bir iletişim yürütüyoruz.

İyi niyetli, adil ve karşılıklı değer yaratma prensibine dayalı ilişkiler kurarken sorumlu olduğumuz işi, en iyi şekilde gerçekleştireceğimiz konusunda paydaşlarımıza güven veriyoruz. Tüm kararlarımızda ve ilişkilerimizde, etik ve hukuki kuralları gözetme prensibiyle hareket ediyoruz.

Topluma Duyarlı

Esas Gayrimenkul olarak, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ediyor ve toplum içinde herkese eşit fırsat imkânı yaratabilmek için yeni mezunlara ve kadın girişimcilere destek oluyoruz. Sürdürülebilirlik ve geri dönüşüme önem veriyoruz. “Toplumsal fayda” anlayışıyla, bulunduğumuz illerde çevreye ve topluma değer katacak çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Çevik

Esnek yapımızla koşullara çabuk adapte oluyoruz. Verilere dayalı analiz etme ve hızlı karar verme yetkinliğimizle harekete geçiyor, gerekli durumlarda yeni planlar geliştiriyor, fırsatları görüyor, değerlendiriyoruz.

Rakamlarla Biz

45

Milyon

Yıllık Ziyaretçi

9

Ülke

3

Milyar

Yatırım Değeri

476000

Yurtiçi
Kiralanabilir Alan

495000

Yurtdışı
Kiralanabilir Alan

64

Proje

Ödüllerimiz

 • 14 Burda AVM - Bowling Öğrenmeyen Kalmasın Projesiyle 1 Platin 1 Altın Ödül - Marcom
 • 17 Burda AVM - Troia Sergisi ve Etkinlikleri ile 1 Platin, 1 Altın Ödül - Marcom
 • 67 Burda AVM - Sevgi Postanesi Projesiyle 3 Platin, 1 Altın ödül Marcom
 • 10 Burda AVM – Her Şey 10’da! Projesiyle 1 Altın, 1 Bronz Ödül - Stevie
 • 41 Burda Kahve Festivali Projesiyle 2 Platin, 2 Altın Ödül- Marcom
 • 39 Burda AVM - Devir Değişti Kampanyası ve Büyük Açılışıyla - 2 Platin, 1 Altın Ödül - Marcom