Ortak Amacımız

“Bizim için ESAS olan; tüm paydaşlarımızın “iyi ki BURDAyız” diyeceği, odağında insan olan yenilikçi ve sürdürülebilir yaşam alanlarımız ile geleceği şekillendirirken, paydaşlarımız için de en yüksek değeri yaratmaktır.“

 • Biz Kimiz?
 • Yönetim Kurulu
 • Değerlerimiz
 • Rakamlarla Biz
 • Ödüllerimiz

Biz Kimiz?

 

Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul yatırım firmalarından biri olan Esas Gayrimenkul, alanında uzman ekibi ile uzun vadede değer yaratan projeler geliştirmekte ve yönetmektedir. 2009 yılında faaliyete başlayan Esas Gayrimenkul, bugün yurtiçi ve yurtdışında toplamda 3 milyar Euro yatırımla, 1 milyon m²’yi aşkın kiralanabilir alanda, çevre dostu olan ofis, konut ve alışveriş merkezi projelerine imza atmıştır.

Türkiye genelinde 7 alışveriş merkezi, 3 ofis binası ve 1 konut projesini hayata geçiren Esas Gayrimenkul, sahibi olduğu alışveriş merkezlerinin yanı sıra yönetimini üstlendiği alışveriş merkezleriyle AVM yönetimi alanında faaliyetlerine devam etmektedir.

İstanbul Starcity Outlet, MalatyaPark, Gaziantep Sanko Park, Konya Kentplaza ve Van Alışveriş Merkezi’nin kiralama ve yönetim başta olmak üzere tüm süreçlerine rehberlik eden Esas Gayrimenkul, toplamda 20 projeyle alışveriş merkezi ve ofis binalarına yatırımlarını sürdürmektedir.

Hakkımızda

Güçlü marka değeri ve kendine özgü yatırım anlayışı ile yurt içinde ve yurt dışındaki gayrimenkul fırsatlarını yakından takip eden Esas Gayrimenkul, iş ortaklarını kaliteli projeler ile buluşturmak için çalışmalarını sürdürmektedir. Esas Gayrimenkul olarak amacımız hizmete sunduğumuz alışveriş ve yaşam merkezlerini şehrin sosyal buluşma ve çekim noktası haline getirmektir.

Yönetim Kurulu

Değerlerimiz

İlham Vermek

Ekibimizle birlikte, organizasyona ve parçası olduğumuz sektöre ilham veren işlere imza atıp;  şeffaf iletişim sürdürerek hedeflerimizi gerçekleştiriyoruz. Yönettiğimiz ve sahip olduğumuz projelerimizle, güçlü marka değeri inşa ediyoruz. Bunun için, sektörel yayınlarda yaklaşımlarımızı ve uygulamalarımızı paylaşıyoruz. Sektör profesyonelleriyle, onlara bakış açısı kazandıracağını düşündüğümüz platformlarda buluşuyoruz.

Güvenilirlik

Esas Gayrimenkul’ün iletişim stratejisinin temelini çalışma arkadaşlarına ve paydaşlarına karşı dürüst ve açık olmak oluştururken,  Pandemi gibi kriz dönemlerinde dahi, gerçekçi ve çözüm odaklı mesajlarla açık ve net bir iletişim yürütüyoruz.

İyi niyetli, adil ve karşılıklı değer yaratma prensibine dayalı ilişkiler kurarken sorumlu olduğumuz işi, en iyi şekilde gerçekleştireceğimiz konusunda paydaşlarımıza güven veriyoruz. Tüm kararlarımızda ve ilişkilerimizde, etik ve hukuki kuralları gözetme prensibiyle hareket ediyoruz.

Topluma Duyarlılık

Esas Gayrimenkul olarak, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ediyor ve toplum içinde herkese eşit fırsat imkânı yaratabilmek için yeni mezunlara ve kadın girişimcilere destek oluyoruz. Sürdürülebilirlik ve geri dönüşüme önem veriyoruz. “Toplumsal fayda” anlayışıyla, bulunduğumuz illerde çevreye ve topluma değer katacak çalışmalar gerçekleştiriyoruz.

Çeviklik

Esnek yapımızla koşullara çabuk adapte oluyoruz. Verilere dayalı analiz etme ve hızlı karar verme yetkinliğimizle harekete geçiyor, gerekli durumlarda yeni planlar geliştiriyor, fırsatları görüyor, değerlendiriyoruz.

Rakamlarla Biz

70

Milyon

Yıllık Ziyaretçi

13

Farklı Şehir

10

Yıl + Tecrübe

14

AVM

4

Güneş Enerjisi Santrali

600000

Kiralanabilir Alan

195000

Ofis Alanı

Ödüllerimiz

 • 14 Burda AVM - Bowling Öğrenmeyen Kalmasın Projesiyle 1 Platin 1 Altın Ödül - Marcom
 • 17 Burda AVM - Troia Sergisi ve Etkinlikleri ile 1 Platin, 1 Altın Ödül - Marcom
 • 67 Burda AVM - Sevgi Postanesi Projesiyle 3 Platin, 1 Altın ödül Marcom
 • 10 Burda AVM – Her Şey 10’da! Projesiyle 1 Altın, 1 Bronz Ödül - Stevie
 • 41 Burda Kahve Festivali Projesiyle 2 Platin, 2 Altın Ödül- Marcom
 • 39 Burda AVM - Devir Değişti Kampanyası ve Büyük Açılışıyla - 2 Platin, 1 Altın Ödül - Marcom
 • 01 Burda AVM - En İyi Alışveriş Merkezi Kategorisi Birincilik Ödülü – Mipim
 • Shopla - Dijital Medya/Mobil App Kategorisinde Platin Ödül
 • Shopla - Stevie Uluslararası İş Ödülleri 2022 Mobil Site & Uygulama Kategorisinin Alışveriş Başlığında Altın Stevie Ödülü